Emilio Scanavino, Révélation
Klubbat för:
100000 SEK
Utropspris
70 000-80 000 SEK
EMILIO SCANAVINO
Italien 1922-1986
Révélation
Signerad och daterad Scanavino 1957. Olja på duk, 69,5 x 50 cm.
LITTERATUR
Giorgina Graglia Scanavino & Carlo Pirovano: Emilio Scanavino Catalogo generale, Electa, Milano, 2000, avbildad
627
2016-04-20