Esaias Thorén, Surrealistiskt landskap
Klubbat för:
56000 SEK
Utropspris
50 000-60 000 SEK
ESAIAS THORÉN
1901-1981
Surrealistiskt strandlandskap i solnedgång
Signerad och daterad E. Thorén 1944. Olja på duk, 71 x 56 cm.
PROVENIENS
Uppsala Auktionskammare, Jubileumsauktion, hösten 2006, katalognr 305
549
2016-04-20