Etienne Leperlier, skulptur, Frankrike 1989

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

20 000-25 000 SEK

ETIENNE LEPERLIER, "Le foue rire", skulptur i två delar, Frankrike 1989, pate de verre i rosa respektive grönmarmorerad glasmassa, signerad 597 AEL 8/9, höjd 20, längd 27,5 cm, obetydlig nagg
PROVENIENS
Inköpt på Galleri Glas 1, Stockholm 1989.

347

2016-04-19