Eva Englund, "Pärlfångare", vas, Orrefors 1988
Klubbat för:
28000 SEK
Utropspris
20 000-25 000 SEK
EVA ENGLUND, "Pärlfångare", vas, Orrefors 1988, Graal, dekor av figurer och fantasidjur i svart, blått, gult och svagt rött och metallicgrön, signerad Orrefors 995230 Eva Englund EA 1-88, höjd 30 cm
PROVENIENS
Inköpt på utställningen "Zenit" Nordiska Kompaniet 1988.
338
2016-04-19