Evert Lundquist, Vandraren

Evert Lundquist, Vandraren
Evert Lundquist, Vandraren
Evert Lundquist, Vandraren
Evert Lundquist, Vandraren
Evert Lundquist, Vandraren
Evert Lundquist, Vandraren
Evert Lundquist, Vandraren
Evert Lundquist, Vandraren

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

20 000-25 000 SEK

EVERT LUNDQUIST
1904-1994
Vandraren
Monogramsignerad E. L. Olja på duk fäst på pannå, 54 x 48,5 cm.
.
PROVENIENS
Inköpt på Skövde konsthall (såldes osignerad)
Nuvarande ägare träffade Evert Lundquist omkring 1990 som då signerade målningen.

487

2016-04-20