Fernand Léger, La Lecture
Klubbat för:
22000 SEK
Utropspris
25 000-30 000 SEK
FERNAND LEGER, efter
1881-1955
La Lecture
Färglitografi, 1953, signerad och numrerad Léger 95/350. Editerad av Galerie Louis Carré, Paris.
I. 43,5 x 55,5 cm S. 54,5 x 70 cm
Colour lithograph, 1953, after the original from 1924 by Léger, signed and numbered. Light stained, faded colours, otherwise in good condition.
LITTERATUR
Saphire E23
669
2016-04-20