Fontana Arte, takarmatur, 1960-tal

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

30 000-40 000 SEK

FONTANA ARTE, "2064", takarmatur, Italien omkring 1960, opakt matterat glas, stomme i vitlackerad metall med mässingslist, höjd 60, diameter 70 cm, smärre slitage

LITTERATUR
Avbildad i Quaderni di Fontana Arte, 1960.

234

2016-04-19