Fontana Arte, takarmatur, 1960-tal
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
30 000-40 000 SEK
FONTANA ARTE, "2064", takarmatur, Italien omkring 1960, opakt matterat glas, stomme i vitlackerad metall med mässingslist, höjd 60, diameter 70 cm, smärre slitage
LITTERATUR
Avbildad i Quaderni di Fontana Arte, 1960.
234
2016-04-19