Inge Schiöler, Marsvår

Inge Schiöler, Marsvår
Inge Schiöler, Marsvår
Inge Schiöler, Marsvår
Inge Schiöler, Marsvår
Inge Schiöler, Marsvår
Inge Schiöler, Marsvår
Inge Schiöler, Marsvår
Inge Schiöler, Marsvår

Klubbat för:

45000 SEK

Utropspris

50 000-60 000 SEK

INGE SCHIÖLER
1908-1971
Marsvår
Signerad och daterad Schiöler 1967. Olja på duk, 66 x 73 cm.
Gunnar Hjorthén, nr 493

UTSTÄLLD
Inge Schiöler, Göteborgs Konstmuseum, 1972, katalognr 389
Inge Schiöler, Statens Museum for Kunst, Köpenhamn 1972, katlaognr 99

439

2016-04-20