Inge Schiöler, Marsvår
Klubbat för:
45000 SEK
Utropspris
50 000-60 000 SEK
INGE SCHIÖLER
1908-1971
Marsvår
Signerad och daterad Schiöler 1967. Olja på duk, 66 x 73 cm.
Gunnar Hjorthén, nr 493
UTSTÄLLD
Inge Schiöler, Göteborgs Konstmuseum, 1972, katalognr 389
Inge Schiöler, Statens Museum for Kunst, Köpenhamn 1972, katlaognr 99
439
2016-04-20