Inge Schiöler, Solbränt landskap
Klubbat för:
200000 SEK
Utropspris
200 000-250 000 SEK
INGE SCHIÖLER
1908-1971
Solbränt landskap
Stämpelsignerad Inge Schiöler. Olja på duk, 66 x 73 cm.
Utförd 1970
Intygad på baksidan av Joyous Schiöler och Gunnar Hjorthén
Gunnar Hjorthén nr 577
PROVENIENS
Galerie God Konst, Göteborg
UTSTÄLLD
Inge Schiöler, Statens museum for kunst, Köpenhamn 1972, nr 107
Inge Schiöler, Göteborgs Konstmuseum 1972, nr 410
436
2016-04-20