Jean Gabriel Domergue, Porträtt av Molly Ström
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
40 000-50 000 SEK
JEAN GABRIEL DOMERGUE
Frankrike 1889-1962
Porträtt föreställande Molly Ström, kallad "Stor-Molly"
Signerad Jean Gabriel Domergue. Olja på duk, 65 x 54 cm.
PROVENIENS
Genom arv till nuvarande ägare, vars släkting var god vän med konstnären
593
2016-04-20