Joan Miró, Le Prohéte la Nuit
Klubbat för:
18000 SEK
Utropspris
25 000-30 000 SEK
JOAN MIRO
1893-1983
Le Prophète la Nuit
Färgetsning, 1965, signerad Miró H.C. Tryckt på Arches papper.
I. 68,2 x 53 cm
Colour etching, 1965, signed and numbered. All margins are folded, mount stained
LITTERATUR
Dupin 397
679
2016-04-20