Joan Miro, Les Magies

Joan Miro, Les Magies
Joan Miro, Les Magies
Joan Miro, Les Magies
Joan Miro, Les Magies
Joan Miro, Les Magies
Joan Miro, Les Magies
Joan Miro, Les Magies
Joan Miro, Les Magies

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

25 000-30 000 SEK

JOAN MIRO
1893-1983
Les Magies
Etsning och akvatint tryckt i färger, 1972, signerad Miro H.C. Editerad av Les Mains Libres, Paris.
I. 25 x 14,5 cm S. 56,5 x 38 cm
Colour etching and aquatint, 1969, signed and inscribed H.C. (aside of the edition of 99). In generally good condition.
PROVENIENS
Galerie Bel'Art, Stockholm
LITTERATUR
Dupin 563

682

2016-04-20