Lars Erik Falk, Acceleration IIA

Klubbat för:

22000 SEK

Utropspris

15 000-18 000 SEK

LARS ERIK FALK
född 1922
Acceleration IIA
Signerad och daterad Falk 1994. Bemålade aluminiumprofiler på svartlackerad träsockel, höjd 62 cm.

PROVENIENS
Inköpt direkt från konstnären av nuvarande ägare

410

2016-04-20