Liss Eriksson, Cellisten
Klubbat för:
180000 SEK
Utropspris
40 000-50 000 SEK
LISS ERIKSSON
1919-2000
Cellisten
Signerad, daterad och numrerad Liss Eriksson 1997, 1/8. Patinerad brons, höjd 46 cm.
Gjutarmärkt H Bergman Cire Perdue
Utförd 1963 som offentlig konst på Kraus torg i Bergshamra, Solna.
445
2016-04-20