Lucio Fontana, Piramide
Klubbat för:
36000 SEK
Utropspris
25 000-30 000 SEK
LUCIO FONTANA
Italien 1899-1968
Piramide
Signerad och numrerad L. Fontana 37/50. Lackerad metall, höjd 11,4 cm.
Utförd 1967. Utgiven av Sergio Tosi, Milano.
PROVENIENS
Galerie Bleue, Stockholm
LITTERATUR
Ruhé/Rigo M-6
621
2016-04-20