Lucio Fontana, Piramide

Lucio Fontana, Piramide
Lucio Fontana, Piramide
Lucio Fontana, Piramide
Lucio Fontana, Piramide
Lucio Fontana, Piramide
Lucio Fontana, Piramide
Lucio Fontana, Piramide
Lucio Fontana, Piramide

Klubbat för:

36000 SEK

Utropspris

25 000-30 000 SEK

LUCIO FONTANA
Italien 1899-1968
Piramide
Signerad och numrerad L. Fontana 37/50. Lackerad metall, höjd 11,4 cm.
Utförd 1967. Utgiven av Sergio Tosi, Milano.

PROVENIENS
Galerie Bleue, Stockholm

LITTERATUR
Ruhé/Rigo M-6

621

2016-04-20