Max Ernst, L´homme à la lisière de la forêt
Klubbat för:
18000 SEK
Utropspris
30 000-35 000 SEK
MAX ERNST
1891-1976
L´homme à la lisière de la forêt
Färglitografi, 1954, signerad och numrerad Max Ernst 69/95. Tryckt på BFK Rives papper. Editerad av Gutenkunst & Klipstein, Bern.
I. 55,5 x 39,7 cm
Colour lithograph, 1954, signed and numbered. Apparently in good condition, unexamined out of the frame.
LITTERATUR
Spies/Leppien 58
663
2016-04-20