Max Walter Svanberg, Imaginärt möte

Klubbat för:

36000 SEK

Utropspris

40 000-50 000 SEK

MAX WALTER SVANBERG
1912-1994
Imaginärt möte
Signerad och daterad Max Walter S -54. Gouache och täckvitt på papper, 45 x 37 cm.
PROVENIENS
Ryttmästare Olof Tillquist, Strandvägen 47, Stockholm
Modern Kont i hemmiljö, Strandvägen 47, Stockholm (köpt av ovanstående)

460

2016-04-20