Max Walter Svanberg, Imaginärt möte
Klubbat för:
36000 SEK
Utropspris
40 000-50 000 SEK
MAX WALTER SVANBERG
1912-1994
Imaginärt möte
Signerad och daterad Max Walter S -54. Gouache och täckvitt på papper, 45 x 37 cm.
PROVENIENS
Ryttmästare Olof Tillquist, Strandvägen 47, Stockholm
Modern Kont i hemmiljö, Strandvägen 47, Stockholm (köpt av ovanstående)
460
2016-04-20