Nils Fougstedt, vas, Svenskt Tenn, Stockholm 1931

Klubbat för:

10000 SEK

Utropspris

12 000-15 000 SEK

NILS FOUGSTEDT, vas, Svenskt Tenn, Stockholm 1931, tenn med mynning och fot i mässing, handtag i delvis svärtat trä, stämplad med änglamärket E8, höjd 20 cm, foten något sned, bruksslitage

167

2016-04-19