Olle Olsson Hagalund, Flicka med sjalett

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

150 000-175 000 SEK

OLLE OLSSON HAGALUND
1904-1972
Flicka med sjalett
Signerad Olle Olsson Hagalund. Gouache på pannå av papp, totalt inklusive ram 89 x 76 cm.
Utförd på 1960-talet. Med av konstnären utförd och bemålad ram

PROVENIENS
Konstnärens familj

UTSTÄLLD
Olle Olsson Hagalund - minnesutställning, Liljevalchs konsthall, Stockholm 1973

518

2016-04-20