Olle Olsson Hagalund, Flicka med sjalett
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
150 000-175 000 SEK
OLLE OLSSON HAGALUND
1904-1972
Flicka med sjalett
Signerad Olle Olsson Hagalund. Gouache på pannå av papp, totalt inklusive ram 89 x 76 cm.
Utförd på 1960-talet. Med av konstnären utförd och bemålad ram
PROVENIENS
Konstnärens familj
UTSTÄLLD
Olle Olsson Hagalund - minnesutställning, Liljevalchs konsthall, Stockholm 1973
518
2016-04-20