Paavo Tynell, takarmatur, Canada, 1960-tal
Klubbat för:
55000 SEK
Utropspris
60 000-80 000 SEK
PAAVO TYNELL, tillskrivna, takkronor, 1 par, Lightolier Canada, 1960-tal, stomme i mässing med kupor i perforerad och lackad plåt, detaljer i mässing, 8 ljuspunkter, höjd 80 diamter 68 cm, smärre slitage
26
2016-04-19