Pablo Picasso, L´Etreinte

Pablo Picasso, L´Etreinte
Pablo Picasso, L´Etreinte
Pablo Picasso, L´Etreinte
Pablo Picasso, L´Etreinte
Pablo Picasso, L´Etreinte
Pablo Picasso, L´Etreinte
Pablo Picasso, L´Etreinte
Pablo Picasso, L´Etreinte

Klubbat för:

36000 SEK

Utropspris

40 000-50 000 SEK

PABLO PICASSO
1881-1973
L´Etreinte
Etsning, 1963, signerad och numrerad Picasso 4/50. Tryckt på BFK Rives papper.
I. 43 x 57 cm S. 58,5 x 76 cm
Etching, 1963, signed and numbered. In good condition.
PROVENIENS
Galleri Östermalm
LITTERATUR
Bloch 1111

691

2016-04-20