Pablo Picasso, Portrait de famille
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
40 000-50 000 SEK
PABLO PICASSO
1881-1973
Portrait de Famille, Six Personnages
Litografi, 1962, signerad med grön krita, numrerad 18/50.
I. 46 x 62 cm S. 56,5 x 76,2 cm
Lithograph, 1962, signed with green crayon, numbered. Pale light- and mat staining, otherwise in good condition.
LITTERATUR
Bloch 1031
688
2016-04-20