Pascual Di Bianco, Självporträtt
Klubbat för:
36000 SEK
Utropspris
20 000-25 000 SEK
PASCUAL DI BIANCO
Sverige/Argentina 1930-1978
Självporträtt
Signerad och daterad Di Bianco -66. Gouache på papper, 66 x 95,5 cm.
Signed and dated. Gouache on paper.
UTSTÄLLD
Minnesutställning, Galleri Latina, Stockholm 1982 - målningen avbildad på affisch till utställningen
LITTERATUR
Ezequiel M. Pinto-Guillaume: Pascual Di Bianco, Pinturas y dibujos / Målningar och teckningar, 2014, verknummer 241, avbildad sidan 166
609
2016-04-20