Pierre Bonnard, La Montagne Bleu

Klubbat för:

18000 SEK

Utropspris

25 000-30 000 SEK

PIERRE BONNARD
1867-1947
La Montagne Bleue
Färglitografi, utförd av Jaques Villon efter Bonnard, 1942-46, ur Album Bonnard, signerad med initialer, numrerad 69/80. Editerad av Louis Carré, Paris.
I. 34 x 51 cm
Colour lithograph, signed and numbered. Apparently in good condition, unexamined out of the frame.
LITTERATUR
Bouvet 122, Ginestet/Pouillon E692

651

2016-04-20