Pierre Bonnard, Place Clichy
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
20 000-25 000 SEK
PIERRE BONNARD
1867-1947
Place Clichy
Färglitografi, 1922, signerad i trycket, numrerad i marginalen 27 - 100.
I. 47 x 64 cm S. 55,5 x 74 cm.
Colour lithograph, 1922, signed in the stone, numbered in the margin.
LITTERATUR
Bouvet 88
650
2016-04-20