Pierre Bonnard, Place Clichy

Pierre Bonnard, Place Clichy
Pierre Bonnard, Place Clichy
Pierre Bonnard, Place Clichy
Pierre Bonnard, Place Clichy
Pierre Bonnard, Place Clichy
Pierre Bonnard, Place Clichy
Pierre Bonnard, Place Clichy
Pierre Bonnard, Place Clichy

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

20 000-25 000 SEK

PIERRE BONNARD
1867-1947
Place Clichy
Färglitografi, 1922, signerad i trycket, numrerad i marginalen 27 - 100.
I. 47 x 64 cm S. 55,5 x 74 cm.
Colour lithograph, 1922, signed in the stone, numbered in the margin.
LITTERATUR
Bouvet 88

650

2016-04-20