Poul Hundevad ,"Egyptian Chair", Danmark

Poul Hundevad ,
Poul Hundevad ,
Poul Hundevad ,
Poul Hundevad ,
Poul Hundevad ,
Poul Hundevad ,
Poul Hundevad ,
Poul Hundevad ,
Poul Hundevad ,
Poul Hundevad ,
Poul Hundevad ,
Poul Hundevad ,
Poul Hundevad ,
Poul Hundevad ,

Klubbat för:

26000 SEK

Utropspris

15 000-20 000 SEK

POUL HUNDEVAD, "Egyptian Chair", fällstol, Vamdrup, Danmark 1950-60-tal, stomme i ek, sits rygg och armlän i cognacsfärgat läder, märkt Made in Denmark V, höjd 81 cm, nya armlän, slitage, restaurerad

218

2016-04-19