Salvador Dalí, Vénus à la Girafe
Klubbat för:
20000 SEK
Utropspris
20 000-25 000 SEK
SALVADOR DALÍ
Spanien 1904-1989
Vénus à la Girafe
Märkt Dalí och numrerad 550/1500. Silverpatinerad brons, höjd 56,5 cm.
Gjutarmärkt Venturi Arte, Bologna
Edition Euro Art, Wien
Descharnes 69
PROVENIENS
Galleri Birgersson, Malmö
603
2016-04-20