Stellan Mörner, Fin de siècle

Stellan Mörner, Fin de siècle
Stellan Mörner, Fin de siècle
Stellan Mörner, Fin de siècle
Stellan Mörner, Fin de siècle
Stellan Mörner, Fin de siècle
Stellan Mörner, Fin de siècle
Stellan Mörner, Fin de siècle
Stellan Mörner, Fin de siècle

Klubbat för:

25500 SEK

Utropspris

30 000-40 000 SEK

STELLAN MÖRNER
1896-1979
Fin de siècle
Signerad och daterad Mörner -38. Olja på duk, 55,5 x 46,5 cm.

PROVENIENS
Gåva från konstnären 1938,
därefter genom arv till nuvarande ägare

404

2016-04-20