Torun Bülow Hübe, armring silver
Klubbat för:
14000 SEK
Utropspris
8 000-10 000 SEK
TORUN BÜLOW HÜBE, armring, sterlingsilver, Frankrike omkring 1963, importstämplad KÅPE, Växjö 1963, dekor av en slipad bergkristall, innermått ca 17,5-18 mm, vikt 42 g
HISTORIK
En variant av denna modell introducerades av Georg Jensen på 1960-talet som design no 207.
319
2016-04-19