Willem de Kooning, Untitled
Klubbat för:
70000 SEK
Utropspris
80 000-90 000 SEK
WILLEM DE KOONING
1904-1997
Untitled from Quatre lithographies
Färglitografi, 1986, signerad och numrerad de Kooning 66/100, daterad -86. Tryckt på Arches papper. Editerad av Editions de la Différence.
S. 71,5 x 62,8 cm
Colour lithograph, 1986, signed, numbered and dated. In good condition.
666
2016-04-20