Arkiv

Moderna - Page 56

Lockpokal silver förgylld prins Carl och Ingeborg

C. F. Carlman, karotter silver

Otto Schulz, matbord, BOET, 1930-talet

Taburett, Swedish Grace, 1930-tal

Gerard Pieter Adolfs, Gatuförsäljare/Street vendor

Corneille, Komposition

Corneille, Komposition

Antoni Miralda & Dorothée Selz, The Touristic Cake

Christo, Pont Neuf Wrapped

Christo, Pont Neuf Wrapped

Fernandez Arman, Tea for two

Fernandez Arman, Tea for two

Marc Chagall, L´Ange au Chandelier

Salvador Dalí, Le Decamerone

Salvador Dalí, Le Decamerone

Sigrid Hjertén, Kvinna med gosse