Arkiv

Moderna - Page 16

Arne Norell, tillskriven, soffa, Westbergs

Greta Magnusson Grossman, golvlampa, Bergboms

Otto Schulz, matbord, BOET, 1930-talet

Taburett, Swedish Grace, 1930-tal

Fritz Hansen, fåtöljer, 1 par, Danmark

Poul Kjaerholm,

Poul Kjaerholm, "PK-22", fåtöljer, 1 par

Alvar Aalto, soffbord, Hedemora 1940-tal

Barskåp, Sverige 1930-tal

Barskåp, Sverige 1930-tal

Axel Einar Hjorth, tillskrivet, biblioteksbord SMF