Albin Amelin, Blomsterstilleben

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

25 000-30 000 SEK

ALBIN AMELIN
1902-1975
Blomsterstilleben
Signerad och daterad Amelin -42. Gouache på papper, 98 x 72 cm.

PROVENIENS
Stockholms Auktionsverk, Moderna, vår 2014, katalognr 608
Inköpt direkt från konstnären av nuvarande ägares föräldrar

681

2016-11-17