Albin Amelin, Blomsterstilleben
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
25 000-30 000 SEK
ALBIN AMELIN
1902-1975
Blomsterstilleben
Signerad och daterad Amelin -42. Gouache på papper, 98 x 72 cm.
PROVENIENS
Stockholms Auktionsverk, Moderna, vår 2014, katalognr 608
Inköpt direkt från konstnären av nuvarande ägares föräldrar
681
2016-11-17