Albin Amelin, Höstblommor

Albin Amelin, Höstblommor
Albin Amelin, Höstblommor
Albin Amelin, Höstblommor
Albin Amelin, Höstblommor
Albin Amelin, Höstblommor
Albin Amelin, Höstblommor
Albin Amelin, Höstblommor
Albin Amelin, Höstblommor

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

25 000-30 000 SEK

ALBIN AMELIN
1902-1975
Höstblommor
Signerad och daterad Amelin -60. Gouache på papper, 98 x 68 cm.

PROVENIENS
Stockholms Auktionsverk, Moderna, höst 2011, katalognr 753

UTSTÄLLD
Vår gård, Riksförbundet för bildande konst
Blommor och barn, Riksförbundet för bildande konst, utställning 225, nr 3

691

2016-11-17