Alexander Roos, Ryssgården

Alexander Roos, Ryssgården
Alexander Roos, Ryssgården
Alexander Roos, Ryssgården
Alexander Roos, Ryssgården
Alexander Roos, Ryssgården
Alexander Roos, Ryssgården
Alexander Roos, Ryssgården
Alexander Roos, Ryssgården

Klubbat för:

24000 SEK

Utropspris

15 000-20 000 SEK

ALEXANDER ROOS
1895-1973
Ryssgården
Signerad A. Roos. Olja på pannå, 36,5 x 29,5 cm.
.
PROVENIENS
August och Célie Brunius, Stockholm
därefter i arv fram till nuvarande ägare

650

2016-11-17