Alvar Aalto, A808, golvlampa, Valaistustyö Ky

Klubbat för:

30000 SEK

Utropspris

20 000-30 000 SEK

ALVAR AALTO, "A808", golvlampa, Valaistustyö Ky, Finland 1950-60-tal, skärm och detaljer i mässing, foten klädd i svart läder, stämplad i mässingen, höjd 140 cm, raster saknas, mindre bucklor och slitage

109

2016-11-16