Antoni Clavé, Guerrier à la lance
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
150 000-175 000 SEK
ANTONI CLAVÉ
Spanien 1913-2005
Guerrier à la lance
Signerad Clavé. Blandteknik på papper uppfäst på duk, 43,5 x 64 cm.
Utförd 1961
Certifikat utfärdat av Archives Antoni Clavé medföljer.
PROVENIENS
Galerie Taménaga
Galleri MDA, Helsingborg
773
2016-11-17