Antoni Tapies, Un vase de terre crue
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
15 000-20 000 SEK
ANTONI TAPIES
1923-2012
Un vase de terre crue et le T du nom de Tàpies
Komplett portfölj med tre etsningar, 1988, signerade och numrerade Tàpies 34/35. Texter av Yves Bonnefoy. Utgivna av av Francois Bénichou, Paris.
S. 50 x 65 cm
LITTERATUR
Galfetti 1215-1217
846
2016-11-17