Atelier Borsani, barskåp, Italien 1940-tal

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

40 000-60 000 SEK

ATELIER BORSANI, barskåp, Italien 1940-tal, benställning i mahogny, dörrana klädda i brunt läder med pressad och bemålad dekor i relief av blommor i rött, svart och grönt, toppen med infälld glasskiva, inredning med spegelglasmosaik och glasskiva, nedtill två lådor samt ställ för glas på dörrarnas insida, höjd 134, 80 x 36 cm, smärre slitage, nyckel medföljer

345

2016-11-16