Bengt Lindström, Cirkushunden

Bengt Lindström, Cirkushunden
Bengt Lindström, Cirkushunden
Bengt Lindström, Cirkushunden
Bengt Lindström, Cirkushunden
Bengt Lindström, Cirkushunden
Bengt Lindström, Cirkushunden
Bengt Lindström, Cirkushunden
Bengt Lindström, Cirkushunden

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

125 000-150 000 SEK

BENGT LINDSTRÖM
1925-2008
Cirkushunden
Signerad Lindström. Olja på duk, 146 x 113 cm.
PROVENIENS
Present från Västernorrlands brandstodsbolag till nuvarande ägares fader år 1976. Fadern var även barndomsvän med konstnären.

751

2016-11-17