Bengt Lindström, Cirkushunden
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
125 000-150 000 SEK
BENGT LINDSTRÖM
1925-2008
Cirkushunden
Signerad Lindström. Olja på duk, 146 x 113 cm.
PROVENIENS
Present från Västernorrlands brandstodsbolag till nuvarande ägares fader år 1976. Fadern var även barndomsvän med konstnären.
751
2016-11-17