Bengt Lindström, Överraskningen

Klubbat för:

24000 SEK

Utropspris

40 000-50 000 SEK

BENGT LINDSTRÖM
1925-2008
Överraskningen
Signerad Lindström. Olja på duk, 55 x 46 cm.
PROVENIENS
Inköpt direkt av konstnären i hans ateljé i Norra Nyhamn, söder om Sundsvall, ca 1974-75 av nuvarande ägare.

672

2016-11-17