Birger Kaipiainen, väggskulptur, Arabia

Klubbat för:

10000 SEK

Utropspris

12 000-15 000 SEK

BIRGER KAIPIAINEN, väggskulptur, Arabia, Finland, stengods, polykrom dekor av fågel samt tre kvinnofigurer, signerad KAIPIAINEN, 45 x 45 cm, vinge med lagning

579

2016-11-16