Bram Bogart, Relief 38, 1998

Bram Bogart, Relief 38, 1998
Bram Bogart, Relief 38, 1998
Bram Bogart, Relief 38, 1998
Bram Bogart, Relief 38, 1998
Bram Bogart, Relief 38, 1998
Bram Bogart, Relief 38, 1998

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

20 000-25 000 SEK

BRAM BOGART
Holland 1921-2012
Relief 38, 1998
Signerad och daterad Bogart ྞ, numrerad 38 EA I/II. Bemålad keramikrelief, 33 x 53 cm.
Upplaga 6 ex. + 2 EA.
Stämplar verso F. Delille, Paris och Atelier/Studio JM Foubert.
.
LITTERATUR
Bram Bogart en la céramica, nr. 38

764

2016-11-17