Bram Bogart, Relief 38, 1998
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
20 000-25 000 SEK
BRAM BOGART
Holland 1921-2012
Relief 38, 1998
Signerad och daterad Bogart ྞ, numrerad 38 EA I/II. Bemålad keramikrelief, 33 x 53 cm.
Upplaga 6 ex. + 2 EA.
Stämplar verso F. Delille, Paris och Atelier/Studio JM Foubert.
.
LITTERATUR
Bram Bogart en la céramica, nr. 38
764
2016-11-17