Brita Nordencreutz, Spelman och modell

Klubbat för:

18000 SEK

Utropspris

20 000-25 000 SEK

BRITA NORDENCREUTZ
1899-1982
Spelman och modell
Signerad och daterad B Nordencreutz 24. Gouache på papper, 24,5x17 cm.
PROVENIENS:
Inköpt direkt av konstnären
Bukowski auktioner, Moderna 575, katalognr. 2

735

2016-11-17