Brita Nordencreutz, Spelman och modell
Klubbat för:
18000 SEK
Utropspris
20 000-25 000 SEK
BRITA NORDENCREUTZ
1899-1982
Spelman och modell
Signerad och daterad B Nordencreutz 24. Gouache på papper, 24,5x17 cm.
PROVENIENS:
Inköpt direkt av konstnären
Bukowski auktioner, Moderna 575, katalognr. 2
735
2016-11-17