Carl Kylberg, Höstdag

Carl Kylberg, Höstdag
Carl Kylberg, Höstdag
Carl Kylberg, Höstdag
Carl Kylberg, Höstdag
Carl Kylberg, Höstdag
Carl Kylberg, Höstdag
Carl Kylberg, Höstdag
Carl Kylberg, Höstdag

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

250 000-275 000 SEK

CARL KYLBERG
1878-1952
Höstdag
Signerad Kylberg. Olja på duk, 56 x 63 cm.
Ram utförd av konstnärens hustru Ruth Kylberg

PROVENIENS
Stockholms Auktionsverk, 1967
Konstnären Ola Billgrens samling
Stockholms Auktionsverk, Moderna, våren 2002, katalognummer 726

728

2016-11-17