Cigarettburk sterlingsilver Erik Fleming

Klubbat för:

7500 SEK

Utropspris

4 000-5 000 SEK

ERIK FLEMING, cigarettburk, sterlingsilver, Atelier Borgila, Stockholm 1945, även stämplad EF, rund med lodräta godroner och profilerade kanter, uppsvängt lock med blomknopp och blad, träinredning och silverställning, höjd 12,5 cm, vikt 535 g
PROVENIENS
Dr Johan Liljenbergs borgilasamling

399

2016-11-16