Cigarettburk sterlingsilver Erik Fleming
Klubbat för:
7500 SEK
Utropspris
4 000-5 000 SEK
ERIK FLEMING, cigarettburk, sterlingsilver, Atelier Borgila, Stockholm 1945, även stämplad EF, rund med lodräta godroner och profilerade kanter, uppsvängt lock med blomknopp och blad, träinredning och silverställning, höjd 12,5 cm, vikt 535 g
PROVENIENS
Dr Johan Liljenbergs borgilasamling
399
2016-11-16