Erik Olson, Torget

Erik Olson, Torget
Erik Olson, Torget
Erik Olson, Torget
Erik Olson, Torget
Erik Olson, Torget
Erik Olson, Torget
Erik Olson, Torget
Erik Olson, Torget

Klubbat för:

19000 SEK

Utropspris

20 000-25 000 SEK

ERIK OLSON
1901-1986
Torget
Signerad och daterad Erik Olson -45. Olja på duk, 39 x 51 cm.
Målningen föreställer torget i Halmstad.
PROVENIENS
Inköpt av nuvarande ägares far 1948.

637

2016-11-17