Evert Lundquist, Amfora

Evert Lundquist, Amfora
Evert Lundquist, Amfora
Evert Lundquist, Amfora
Evert Lundquist, Amfora
Evert Lundquist, Amfora
Evert Lundquist, Amfora

Klubbat för:

30000 SEK

Utropspris

30 000-40 000 SEK

EVERT LUNDQUIST
1904-1994
Amfora - Sicilien
Signerad och daterad på baksidan Evert Lundquist 1949. Olja på duk, 59 x 67 cm.
.
PROVENIENS
Bukowskis Moderna, Svensk-Franska Konstauktioner, Höstauktionen 1986, auktion Nr 447, katalognr 222
Stockholms Auktionsverk, Moderna, December 1994, auktionsnummer 1293

731

2016-11-17