Evert Lundquist, Amfora
Klubbat för:
30000 SEK
Utropspris
30 000-40 000 SEK
EVERT LUNDQUIST
1904-1994
Amfora - Sicilien
Signerad och daterad på baksidan Evert Lundquist 1949. Olja på duk, 59 x 67 cm.
.
PROVENIENS
Bukowskis Moderna, Svensk-Franska Konstauktioner, Höstauktionen 1986, auktion Nr 447, katalognr 222
Stockholms Auktionsverk, Moderna, December 1994, auktionsnummer 1293
731
2016-11-17