Evert Lundquist, Man vid staffliet

Klubbat för:

30000 SEK

Utropspris

30 000-40 000 SEK

EVERT LUNDQUIST
1904-1994
Man vid staffliet
Monogramsignerad E.L samt signerad och daterad Evert Lundquist 1973. Olja på duk, 54x45 cm.
PROVENIENS
Bukowskis Auktioner, Moderna, auktion 533, hösten 2004, katalognr 182
UTSTÄLLD
Evert Lundquist, Konstakademien, Stockholm 1977

694

2016-11-17