Evert Lundquist, Urnan vid havet

Klubbat för:

210000 SEK

Utropspris

125 000-150 000 SEK

EVERT LUNDQUIST
1904-1994
Urnan vid havet
Signerad E L och på baksidan signerad och daterad Evert Lundquist 1974. Olja på duk, 116 x 104 cm.

LITTERATUR
Evert Lundquist, Eugen Wretholm, SAK publikation nr 86, Stockholm 1977, avbildad på sidan 101

696

2016-11-17