Evert Lundquist, Urnan vid havet
Klubbat för:
210000 SEK
Utropspris
125 000-150 000 SEK
EVERT LUNDQUIST
1904-1994
Urnan vid havet
Signerad E L och på baksidan signerad och daterad Evert Lundquist 1974. Olja på duk, 116 x 104 cm.
LITTERATUR
Evert Lundquist, Eugen Wretholm, SAK publikation nr 86, Stockholm 1977, avbildad på sidan 101
696
2016-11-17